Jautrusis musėkautas (Dionaea muscipula)

musekautasTai saulašarinių šeimos vabzdžiaėdžiai augalai, verčiantys susimastyti apie gyvūnų ir augalų santykius, mat gamtoje įprasta, kad gyvunai minta augalais, o ne atvirksčiai. Šių augalų tėvynė - Amerika, Šiaurės ir Pietų Karolinos pelkės. Ypatingi tuo, kad bene vieninteliai vabzdžiaėdžiai augalai, kurių pasisotinimą galima stebėti tiesiogiai, mat aukai patekus ant augalo dantytų lapų, jie akimirksniu užsiveria. Pergudrauti šių augalų nepavyks, nes jie reaguoja tik į gyvą grobį. Jautrujį musėkautą namų sąlygomis auginti sudėtinga, mat reikia sudaryti kuo natūralesnes sąlygas. Geriausiai auga terariumuose. Laistyti jautrujį musėkautą reikia lietaus ar minkštu distiliuotu vandeniu. Žemė turi būti drėgna, bet laidi, kad vanduo neužsistovėtų. Jautriajam musėkautui reikia tiesioginių saulės spindulių bent 4 valandas per dieną, su sąlyga, kad ir likusį laiką, vietą bus gerai apšviesta, tad mažai tikimybės, kad pavyks sėkmingai auginti augalą ant rytinės ar vakarinės palangės. Esant tinkamam apšvietimui Dionaea muscipula lapai siauri ir aukštai pakelti virš žemės, o dantytų gaudyklių vidus nuo rūžavos iki tamsiai raudonos spalvos. Žiemoja vėsiai ir šviesioje vietoje. Vasara reikalauja daugiau drėgmės ir šilumos o rudenį ir žiemą - vėsesnės temperatūros ir papildomo apšvietimo. Tinkamiausias gerai drenuojamas rūgštus dirvožemis. Dauginamas padalinant augalą dalimis, sėklomis.

Norint sėkmingai auginti jautrujį musėkautą (Dionaea muscipula):
Laistyti tik lietaus ar distiliuotu vandeniu.
Netinka vandentiekio, virintas ar filtrais filtruotas vanduo. Nelaistyti iš viršaus ! įpilti vandens į padėkliuką ir dirvai paėmus reikiamą kiekį, likutį išpilti iš padėkliuko. Žemė turi būti drėgna, bet ne šlapia.
Netręškite jautriojo musėkauto jokiomis trąšomis.
Augalas reikalingas medžiagas gauna pasigaudamas vabzdžius. Jei jau kambaryje visiškai nebūna vabzdžių ar vorų, galima augalą išnešti “pamedžioti” į balkoną ar kartą į mėnesį pamaitinti jį muse, voru ar bite, tik vabzdys turi būti gyvas.
Dažniausiai užduodami klausimai apie Dionaea muscipula:

Kiek ilgai gyvena Dionaea muscipula?
Tinkamai prižiūrimas ir laikomas augalo svogūnėlis gyvena daugiau nei 20 metų!

Ar leisti augalui žydėti?
Jei jautrusis musėkautas pas jus gyvena dar nesenai ir neplanuojate gauti sėklų augalo dauginimui, pasirodžiusį žiedastiebį geriau nupjauti. Nes žiedastiebio užauginimui (iškyla iki 0.5m) Dionaea muscipula sunaudoja labai daug savo givybinės energijos ir po žiedo užauginimo labai dažnai žūsta.

Nupjautas žiedkotis nenudžiūvo o pradėjo juoduoti. Ką daryti ?
Jums reikia nupjauti pajuodavusia dalį kuo arčiau žaliosios kotelio dalies ir pjūvio vietą pabarstyti aktyvuotos anglie milteliais.

Kodėl vienų Dionaea muscipula lapai auga į viršų o kitų horizontaliai, nors auginamos tomis pačiomis sąlygomis ?
Tai priklauso nuo veislės, amžiaus, ir apšvietimo laipsnio. Be to, beveik visi musėkautai ateinant rudeniui augina plačius, prie žemės prigludusius lapus.
Bus daugiau….

 • Digg
 • Del.icio.us
 • StumbleUpon
 • Reddit
 • Twitter
 • RSS

Panašūs įrašai

63 Komentarai temoje “Jautrusis musėkautas (Dionaea muscipula)”

 1. arunas rašo:

  Ar galima laistyti vandeniu iš šulinio

 2. arunas rašo:

  ??

 3. Naras rašo:

  Laistyti jį reikia distiliuotu ar lietaus vandeniu. Teoriškai tūrėtu tikti ir šulinio vanduo, bet praktiškai tai beveik visi šuliniai užteršti nitratais nuo aplinkinių apdirbamų laukų.

Komentuoti